Groenpeil

Grunerie in Oegstgeest

Buurt in wijk Oudenhof, gemeente Oegstgeest, postcodegebied 2343. 720 inwoners in 309 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 144 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
309
CBS 2025
Inwoners
720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 602.000
CBS 2025, gemeente € 600.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
40,3%
EP-Online, 144 gelabeld
Dekking energielabels
46,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grunerie
Labelverdeling Grunerie
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A++0,7%1
A+2,1%3
A19,4%28
B17,4%25
C22,2%32
D13,2%19
E16,0%23
F2,8%4
G5,6%8
Totaal gelabeld100%144
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++3,8%265
A++1,9%134
A+5,1%353
A37,8%2.623
B12,8%887
C20,7%1.434
D6,3%439
E5,8%404
F3,1%213
G2,5%173
Totaal gelabeld100%6.944
Energielabels Grunerie vergeleken met Oegstgeest
LabelStavenGrunerieOegstgeest
A++++0,7%0,3%
A+++0,0%3,8%
A++0,7%1,9%
A+2,1%5,1%
A19,4%37,8%
B17,4%12,8%
C22,2%20,7%
D13,2%6,3%
E16,0%5,8%
F2,8%3,1%
G5,6%2,5%

Grunerie Oegstgeest

Deze verdeling gaat over de 46,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grunerie vergeleken met Oegstgeest
BouwperiodeStavenGrunerieOegstgeest
vóór 19456,9%11,7%
1945–196463,9%12,4%
1965–19742,1%17,0%
1975–19910,0%19,0%
1992–200520,8%12,6%
2006–20146,3%20,6%
2015 en later0,0%6,7%

Grunerie Oegstgeest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 63,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grunerie vergeleken met Oegstgeest
WoningtypeStavenGrunerieOegstgeest
Vrijstaand7,6%6,3%
Twee-onder-een-kap30,6%14,8%
Hoekwoning9,7%7,4%
Tussenwoning29,9%32,1%
Appartement22,2%39,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Grunerie Oegstgeest

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
88
28,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
297 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oudenhof

Alle buurten in Oegstgeest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.