Groenpeil

Spoordonk in Oirschot

Buurt in wijk Wijk 01 Spoordonk, gemeente Oirschot, postcodegebied 5688. 760 inwoners in 310 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 199 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,5%.

Woningen
310
CBS 2025
Inwoners
760
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 482.000
CBS 2025, gemeente € 504.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 199 gelabeld
Dekking energielabels
64,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Spoordonk
Labelverdeling Spoordonk
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++3,5%7
A++1,5%3
A+13,6%27
A38,2%76
B12,1%24
C16,1%32
D5,5%11
E3,0%6
F2,0%4
G4,0%8
Totaal gelabeld100%199
Ter vergelijking: gemeente Oirschot
Ter vergelijking: gemeente Oirschot
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%162
A+++5,2%226
A++1,1%46
A+4,2%185
A29,2%1.273
B15,1%656
C22,8%995
D7,5%326
E5,1%222
F2,7%119
G3,3%145
Totaal gelabeld100%4.355
Energielabels Spoordonk vergeleken met Oirschot
LabelStavenSpoordonkOirschot
A++++0,5%3,7%
A+++3,5%5,2%
A++1,5%1,1%
A+13,6%4,2%
A38,2%29,2%
B12,1%15,1%
C16,1%22,8%
D5,5%7,5%
E3,0%5,1%
F2,0%2,7%
G4,0%3,3%

Spoordonk Oirschot

Deze verdeling gaat over de 64,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Spoordonk vergeleken met Oirschot
BouwperiodeStavenSpoordonkOirschot
vóór 19458,0%8,7%
1945–19648,5%11,2%
1965–19747,0%13,9%
1975–199127,6%29,8%
1992–200513,1%13,0%
2006–201417,1%12,1%
2015 en later18,6%11,2%

Spoordonk Oirschot

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Spoordonk vergeleken met Oirschot
WoningtypeStavenSpoordonkOirschot
Vrijstaand32,2%31,5%
Twee-onder-een-kap37,2%21,7%
Hoekwoning9,5%9,3%
Tussenwoning16,1%18,0%
Appartement5,0%18,3%
Onbekend type0,0%1,1%

Spoordonk Oirschot

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
113
36,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
580 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Spoordonk

Alle buurten in Oirschot

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.