Verspreide huizen Midwolda in Oldambt
Buurt in wijk Wijk 03 Midwolda, gemeente Oldambt, postcodegebied 9681 en postcodegebied 9682 en postcodegebied 9685. 520 inwoners in 197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 121 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.
- Woningen
- 197
- CBS 2025
- Inwoners
- 520
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 636.000
- CBS 2025, gemeente € 272.000
- Koopwoningen
- 95,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 96,7%
- EP-Online, 121 gelabeld
- Dekking energielabels
- 61,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 15,7% | 19 |
| A+++ | 30,6% | 37 |
| A++ | 5,8% | 7 |
| A+ | 6,6% | 8 |
| A | 37,2% | 45 |
| B | 0,8% | 1 |
| F | 1,7% | 2 |
| G | 1,7% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 121 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 132 |
| A+++ | 3,2% | 377 |
| A++ | 1,8% | 215 |
| A+ | 2,8% | 336 |
| A | 24,1% | 2.866 |
| B | 14,0% | 1.659 |
| C | 22,4% | 2.668 |
| D | 10,6% | 1.255 |
| E | 6,5% | 777 |
| F | 5,5% | 655 |
| G | 8,0% | 952 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.892 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Midwolda | Oldambt |
|---|---|---|---|
| A++++ | 15,7% | 1,1% | |
| A+++ | 30,6% | 3,2% | |
| A++ | 5,8% | 1,8% | |
| A+ | 6,6% | 2,8% | |
| A | 37,2% | 24,1% | |
| B | 0,8% | 14,0% | |
| C | 0,0% | 22,4% | |
| D | 0,0% | 10,6% | |
| E | 0,0% | 6,5% | |
| F | 1,7% | 5,5% | |
| G | 1,7% | 8,0% |
Verspreide huizen Midwolda Oldambt
Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Midwolda | Oldambt |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,7% | 19,5% | |
| 1945–1964 | 1,7% | 16,1% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 17,9% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 21,0% | |
| 1992–2005 | 1,7% | 14,1% | |
| 2006–2014 | 43,8% | 6,6% | |
| 2015 en later | 51,2% | 4,8% |
Verspreide huizen Midwolda Oldambt
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 51,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Midwolda | Oldambt |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 100,0% | 27,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,0% | 24,9% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 4,9% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 18,2% | |
| Appartement | 0,0% | 24,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Verspreide huizen Midwolda Oldambt
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 91,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 92
- 46,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 572 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 03 Midwolda
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 61,4% (121 van 197 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.