Groenpeil

Westerlee in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 01 Westerlee, gemeente Oldambt, postcodegebied 9678. 1.300 inwoners in 538 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 292 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
538
CBS 2025
Inwoners
1.300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 318.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
50,3%
EP-Online, 292 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westerlee
Labelverdeling Westerlee
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++3,8%11
A+9,2%27
A25,0%73
B12,0%35
C15,1%44
D9,6%28
E6,2%18
F5,8%17
G13,0%38
Totaal gelabeld100%292
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Westerlee vergeleken met Oldambt
LabelStavenWesterleeOldambt
A++++0,0%1,1%
A+++0,3%3,2%
A++3,8%1,8%
A+9,2%2,8%
A25,0%24,1%
B12,0%14,0%
C15,1%22,4%
D9,6%10,6%
E6,2%6,5%
F5,8%5,5%
G13,0%8,0%

Westerlee Oldambt

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westerlee vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenWesterleeOldambt
vóór 194532,9%19,5%
1945–196414,4%16,1%
1965–197418,5%17,9%
1975–199117,8%21,0%
1992–200516,4%14,1%
2006–20140,0%6,6%
2015 en later0,0%4,8%

Westerlee Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westerlee vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenWesterleeOldambt
Vrijstaand52,1%27,4%
Twee-onder-een-kap26,7%24,9%
Hoekwoning7,2%4,9%
Tussenwoning14,0%18,2%
Appartement0,0%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Westerlee Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
73,0%
CBS 2024
Installaties
300
55,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.380 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Westerlee

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.