Winschoten-Grintweg in Oldambt
Buurt in wijk Wijk 00 Winschoten, gemeente Oldambt, postcodegebied 9674 en postcodegebied 9675. 1.200 inwoners in 496 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 249 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.
- Woningen
- 496
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.200
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 395.000
- CBS 2025, gemeente € 272.000
- Koopwoningen
- 96,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 63,9%
- EP-Online, 249 gelabeld
- Dekking energielabels
- 50,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,4% | 6 |
| A++ | 1,2% | 3 |
| A+ | 2,0% | 5 |
| A | 43,8% | 109 |
| B | 14,5% | 36 |
| C | 8,8% | 22 |
| D | 6,0% | 15 |
| E | 6,8% | 17 |
| F | 4,8% | 12 |
| G | 9,6% | 24 |
| Totaal gelabeld | 100% | 249 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 132 |
| A+++ | 3,2% | 377 |
| A++ | 1,8% | 215 |
| A+ | 2,8% | 336 |
| A | 24,1% | 2.866 |
| B | 14,0% | 1.659 |
| C | 22,4% | 2.668 |
| D | 10,6% | 1.255 |
| E | 6,5% | 777 |
| F | 5,5% | 655 |
| G | 8,0% | 952 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.892 |
| Label | Staven | Winschoten-Grintweg | Oldambt |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 2,4% | 3,2% | |
| A++ | 1,2% | 1,8% | |
| A+ | 2,0% | 2,8% | |
| A | 43,8% | 24,1% | |
| B | 14,5% | 14,0% | |
| C | 8,8% | 22,4% | |
| D | 6,0% | 10,6% | |
| E | 6,8% | 6,5% | |
| F | 4,8% | 5,5% | |
| G | 9,6% | 8,0% |
Winschoten-Grintweg Oldambt
Deze verdeling gaat over de 50,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Winschoten-Grintweg | Oldambt |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 35,3% | 19,5% | |
| 1945–1964 | 2,4% | 16,1% | |
| 1965–1974 | 1,6% | 17,9% | |
| 1975–1991 | 3,6% | 21,0% | |
| 1992–2005 | 41,8% | 14,1% | |
| 2006–2014 | 12,4% | 6,6% | |
| 2015 en later | 2,8% | 4,8% |
Winschoten-Grintweg Oldambt
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Winschoten-Grintweg | Oldambt |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 64,7% | 27,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 29,7% | 24,9% | |
| Hoekwoning | 1,6% | 4,9% | |
| Tussenwoning | 2,4% | 18,2% | |
| Appartement | 1,6% | 24,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Winschoten-Grintweg Oldambt
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 78,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 343
- 69,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.516 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 00 Winschoten
- Verspreide huizen Winschoten 336 woningen
- Winschoten-Bomenbuurt 1.150 woningen
- Winschoten-Centrum 2.627 woningen
- Winschoten-Noord 1.338 woningen
- Winschoten-Sint Vitusholt-Lanengebied 247 woningen
- Winschoten-Zuid 1.637 woningen
- Winschoten-industriegebied 172 woningen
- Zeeheldenbuurt 1.565 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 50,2% (249 van 496 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.