Groenpeil

Verspreide huizen Oldebroek in Oldebroek

Buurt in wijk Wijk 00 Oldebroek, gemeente Oldebroek, postcodegebied 8096. 1.860 inwoners in 639 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 323 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,7%.

Woningen
639
CBS 2025
Inwoners
1.860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025, gemeente € 396.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
77,1%
EP-Online, 323 gelabeld
Dekking energielabels
50,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Oldebroek
Labelverdeling Verspreide huizen Oldebroek
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%3
A+++11,8%38
A++0,9%3
A+5,6%18
A51,4%166
B6,5%21
C6,2%20
D3,7%12
E4,6%15
F1,9%6
G6,5%21
Totaal gelabeld100%323
Ter vergelijking: gemeente Oldebroek
Ter vergelijking: gemeente Oldebroek
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%55
A+++4,8%273
A++1,4%81
A+2,2%126
A36,8%2.113
B16,6%951
C21,5%1.235
D5,2%300
E3,7%213
F2,6%150
G4,2%243
Totaal gelabeld100%5.740
Energielabels Verspreide huizen Oldebroek vergeleken met Oldebroek
LabelStavenVerspreide huizen OldebroekOldebroek
A++++0,9%1,0%
A+++11,8%4,8%
A++0,9%1,4%
A+5,6%2,2%
A51,4%36,8%
B6,5%16,6%
C6,2%21,5%
D3,7%5,2%
E4,6%3,7%
F1,9%2,6%
G6,5%4,2%

Verspreide huizen Oldebroek Oldebroek

Deze verdeling gaat over de 50,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Oldebroek vergeleken met Oldebroek
BouwperiodeStavenVerspreide huizen OldebroekOldebroek
vóór 19459,9%9,6%
1945–19648,7%18,8%
1965–19746,8%11,7%
1975–19911,2%21,2%
1992–20055,6%20,0%
2006–201453,6%12,1%
2015 en later14,2%6,6%

Verspreide huizen Oldebroek Oldebroek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 53,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Oldebroek vergeleken met Oldebroek
WoningtypeStavenVerspreide huizen OldebroekOldebroek
Vrijstaand35,6%21,0%
Twee-onder-een-kap22,3%25,0%
Hoekwoning9,9%7,7%
Tussenwoning30,7%26,7%
Appartement0,0%13,1%
Onbekend type1,5%6,6%

Verspreide huizen Oldebroek Oldebroek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
251
39,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.256 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Oldebroek

Alle buurten in Oldebroek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.