Groenpeil

Buitengebied Boerhaar in Olst-Wijhe

Buurt in wijk Wijk 05 Boerhaar, gemeente Olst-Wijhe, postcodegebied 8131. 550 inwoners in 197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 64 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,2%.

Woningen
197
CBS 2025
Inwoners
550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 599.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
51,6%
EP-Online, 64 gelabeld
Dekking energielabels
32,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Boerhaar
Labelverdeling Buitengebied Boerhaar
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%1
A+++3,1%2
A++6,3%4
A+3,1%2
A23,4%15
B14,1%9
C20,3%13
D9,4%6
E1,6%1
F7,8%5
G9,4%6
Totaal gelabeld100%64
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%127
A+++5,1%240
A++3,1%146
A+3,9%183
A33,3%1.557
B16,0%748
C19,3%900
D5,5%258
E3,4%160
F2,5%115
G5,2%241
Totaal gelabeld100%4.675
Energielabels Buitengebied Boerhaar vergeleken met Olst-Wijhe
LabelStavenBuitengebied BoerhaarOlst-Wijhe
A++++1,6%2,7%
A+++3,1%5,1%
A++6,3%3,1%
A+3,1%3,9%
A23,4%33,3%
B14,1%16,0%
C20,3%19,3%
D9,4%5,5%
E1,6%3,4%
F7,8%2,5%
G9,4%5,2%

Buitengebied Boerhaar Olst-Wijhe

Deze verdeling gaat over de 32,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Boerhaar vergeleken met Olst-Wijhe
BouwperiodeStavenBuitengebied BoerhaarOlst-Wijhe
vóór 194543,8%16,7%
1945–196418,8%11,8%
1965–19744,7%15,5%
1975–199112,5%22,9%
1992–20054,7%12,8%
2006–20146,3%10,6%
2015 en later9,4%9,7%

Buitengebied Boerhaar Olst-Wijhe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 43,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Boerhaar vergeleken met Olst-Wijhe
WoningtypeStavenBuitengebied BoerhaarOlst-Wijhe
Vrijstaand71,9%24,0%
Twee-onder-een-kap26,6%27,1%
Hoekwoning0,0%9,6%
Tussenwoning1,6%21,0%
Appartement0,0%18,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Buitengebied Boerhaar Olst-Wijhe

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
57
28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
358 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 05 Boerhaar

Alle buurten in Olst-Wijhe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.