Groenpeil

Den Hout in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 11 Den Hout, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4911. 1.080 inwoners in 412 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 176 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
412
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 626.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
54,0%
EP-Online, 176 gelabeld
Dekking energielabels
42,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Den Hout
Labelverdeling Den Hout
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+++5,1%9
A++0,6%1
A+2,8%5
A24,4%43
B20,5%36
C23,3%41
D5,7%10
E6,8%12
F2,8%5
G7,4%13
Totaal gelabeld100%176
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,2%1.342
A++1,1%215
A+3,6%673
A39,9%7.473
B17,4%3.265
C18,4%3.440
D5,0%935
E3,0%556
F1,6%297
G1,8%333
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Den Hout vergeleken met Oosterhout
LabelStavenDen HoutOosterhout
A++++0,6%1,1%
A+++5,1%7,2%
A++0,6%1,1%
A+2,8%3,6%
A24,4%39,9%
B20,5%17,4%
C23,3%18,4%
D5,7%5,0%
E6,8%3,0%
F2,8%1,6%
G7,4%1,8%

Den Hout Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 42,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Hout vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenDen HoutOosterhout
vóór 194514,2%4,2%
1945–196412,5%12,5%
1965–197410,8%19,7%
1975–199131,8%28,2%
1992–200522,2%12,7%
2006–20142,3%10,2%
2015 en later6,3%12,4%

Den Hout Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Den Hout vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenDen HoutOosterhout
Vrijstaand50,6%8,3%
Twee-onder-een-kap30,7%18,3%
Hoekwoning5,7%8,5%
Tussenwoning13,1%31,7%
Appartement0,0%31,3%
Onbekend type0,0%1,9%

Den Hout Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
158
38,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
901 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.