Groenpeil

Donkenbuurt in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 06 Dommelbergen, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4907. 1.285 inwoners in 574 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 420 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
574
CBS 2025
Inwoners
1.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
80,7%
EP-Online, 420 gelabeld
Dekking energielabels
73,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Donkenbuurt
Labelverdeling Donkenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,5%2
A+3,6%15
A66,7%280
B9,8%41
C18,6%78
D0,7%3
Totaal gelabeld100%420
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,2%1.342
A++1,1%215
A+3,6%673
A39,9%7.473
B17,4%3.265
C18,4%3.440
D5,0%935
E3,0%556
F1,6%297
G1,8%333
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Donkenbuurt vergeleken met Oosterhout
LabelStavenDonkenbuurtOosterhout
A++++0,0%1,1%
A+++0,2%7,2%
A++0,5%1,1%
A+3,6%3,6%
A66,7%39,9%
B9,8%17,4%
C18,6%18,4%
D0,7%5,0%
E0,0%3,0%
F0,0%1,6%
G0,0%1,8%

Donkenbuurt Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 73,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Donkenbuurt vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenDonkenbuurtOosterhout
vóór 19450,0%4,2%
1945–19640,0%12,5%
1965–19740,2%19,7%
1975–199197,4%28,2%
1992–20052,4%12,7%
2006–20140,0%10,2%
2015 en later0,0%12,4%

Donkenbuurt Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 97,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Donkenbuurt vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenDonkenbuurtOosterhout
Vrijstaand0,2%8,3%
Twee-onder-een-kap9,3%18,3%
Hoekwoning22,6%8,5%
Tussenwoning63,8%31,7%
Appartement4,0%31,3%
Onbekend type0,0%1,9%

Donkenbuurt Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
165
28,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
594 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Dommelbergen

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.