Groenpeil

Vrachelen-Noordwest in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 07 Vrachelen, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4906. 1.880 inwoners in 662 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 493 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
662
CBS 2025
Inwoners
1.880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 549.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
99,8%
EP-Online, 493 gelabeld
Dekking energielabels
74,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vrachelen-Noordwest
Labelverdeling Vrachelen-Noordwest
LabelAandeelWoningen
A++++4,5%22
A+++4,7%23
A++1,6%8
A+8,1%40
A80,9%399
C0,2%1
Totaal gelabeld100%493
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,2%1.342
A++1,1%215
A+3,6%673
A39,9%7.473
B17,4%3.265
C18,4%3.440
D5,0%935
E3,0%556
F1,6%297
G1,8%333
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Vrachelen-Noordwest vergeleken met Oosterhout
LabelStavenVrachelen-NoordwestOosterhout
A++++4,5%1,1%
A+++4,7%7,2%
A++1,6%1,1%
A+8,1%3,6%
A80,9%39,9%
B0,0%17,4%
C0,2%18,4%
D0,0%5,0%
E0,0%3,0%
F0,0%1,6%
G0,0%1,8%

Vrachelen-Noordwest Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 74,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vrachelen-Noordwest vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenVrachelen-NoordwestOosterhout
vóór 19450,0%4,2%
1945–19640,0%12,5%
1965–19740,0%19,7%
1975–19910,0%28,2%
1992–20050,0%12,7%
2006–201449,5%10,2%
2015 en later50,5%12,4%

Vrachelen-Noordwest Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vrachelen-Noordwest vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenVrachelen-NoordwestOosterhout
Vrijstaand14,6%8,3%
Twee-onder-een-kap29,8%18,3%
Hoekwoning6,1%8,5%
Tussenwoning33,9%31,7%
Appartement15,6%31,3%
Onbekend type0,0%1,9%

Vrachelen-Noordwest Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
88,0%
CBS 2024
Installaties
520
78,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.340 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
29 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Vrachelen

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.