Groenpeil

Appelscha-Midden West in Ooststellingwerf

Buurt in wijk Appelscha, gemeente Ooststellingwerf, postcodegebied 8426. 315 inwoners in 182 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 158 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
182
CBS 2025
Inwoners
315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 200.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
77,2%
EP-Online, 158 gelabeld
Dekking energielabels
86,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Appelscha-Midden West
Labelverdeling Appelscha-Midden West
LabelAandeelWoningen
A44,3%70
B32,9%52
C21,5%34
D1,3%2
Totaal gelabeld100%158
Ter vergelijking: gemeente Ooststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Ooststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%122
A+++1,9%135
A++1,4%96
A+2,0%142
A31,3%2.221
B18,3%1.302
C22,8%1.623
D8,1%575
E4,6%325
F3,7%266
G4,2%297
Totaal gelabeld100%7.104
Energielabels Appelscha-Midden West vergeleken met Ooststellingwerf
LabelStavenAppelscha-Midden WestOoststellingwerf
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%1,9%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,0%
A44,3%31,3%
B32,9%18,3%
C21,5%22,8%
D1,3%8,1%
E0,0%4,6%
F0,0%3,7%
G0,0%4,2%

Appelscha-Midden West Ooststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 86,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Appelscha-Midden West vergeleken met Ooststellingwerf
BouwperiodeStavenAppelscha-Midden WestOoststellingwerf
vóór 19450,0%9,4%
1945–19640,0%18,7%
1965–197441,1%20,1%
1975–199158,9%26,1%
1992–20050,0%13,5%
2006–20140,0%7,0%
2015 en later0,0%5,3%

Appelscha-Midden West Ooststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 58,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Appelscha-Midden West vergeleken met Ooststellingwerf
WoningtypeStavenAppelscha-Midden WestOoststellingwerf
Vrijstaand0,6%34,5%
Twee-onder-een-kap36,1%25,8%
Hoekwoning10,8%6,4%
Tussenwoning38,6%19,4%
Appartement13,9%11,7%
Onbekend type0,0%2,1%

Appelscha-Midden West Ooststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
79,0%
CBS 2024
Installaties
142
78,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
326 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Appelscha

Alle buurten in Ooststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.