Groenpeil

Haulerwijk-Sinnehiem in Ooststellingwerf

Buurt in wijk Haulerwijk, gemeente Ooststellingwerf, postcodegebied 8433. 390 inwoners in 180 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 122 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
180
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 231.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
49,2%
EP-Online, 122 gelabeld
Dekking energielabels
67,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haulerwijk-Sinnehiem
Labelverdeling Haulerwijk-Sinnehiem
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A++5,7%7
A30,3%37
B12,3%15
C39,3%48
D6,6%8
E2,5%3
F1,6%2
G0,8%1
Totaal gelabeld100%122
Ter vergelijking: gemeente Ooststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Ooststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%122
A+++1,9%135
A++1,4%96
A+2,0%142
A31,3%2.221
B18,3%1.302
C22,8%1.623
D8,1%575
E4,6%325
F3,7%266
G4,2%297
Totaal gelabeld100%7.104
Energielabels Haulerwijk-Sinnehiem vergeleken met Ooststellingwerf
LabelStavenHaulerwijk-SinnehiemOoststellingwerf
A++++0,0%1,7%
A+++0,8%1,9%
A++5,7%1,4%
A+0,0%2,0%
A30,3%31,3%
B12,3%18,3%
C39,3%22,8%
D6,6%8,1%
E2,5%4,6%
F1,6%3,7%
G0,8%4,2%

Haulerwijk-Sinnehiem Ooststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 67,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haulerwijk-Sinnehiem vergeleken met Ooststellingwerf
BouwperiodeStavenHaulerwijk-SinnehiemOoststellingwerf
vóór 19451,6%9,4%
1945–196413,1%18,7%
1965–197445,9%20,1%
1975–199122,1%26,1%
1992–20050,0%13,5%
2006–201417,2%7,0%
2015 en later0,0%5,3%

Haulerwijk-Sinnehiem Ooststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haulerwijk-Sinnehiem vergeleken met Ooststellingwerf
WoningtypeStavenHaulerwijk-SinnehiemOoststellingwerf
Vrijstaand13,9%34,5%
Twee-onder-een-kap27,9%25,8%
Hoekwoning4,1%6,4%
Tussenwoning29,5%19,4%
Appartement24,6%11,7%
Onbekend type0,0%2,1%

Haulerwijk-Sinnehiem Ooststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
103
57,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
277 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Haulerwijk

Alle buurten in Ooststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.