Groenpeil

Oostzaan

Gemeente Oostzaan in Noord-Holland, 9.733 inwoners en 4.171 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
4.171
CBS 2025
Inwoners
9.733
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 522.000
CBS 2025
Label A of B
56,6%
van 2.430 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
58,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Oostzaan
Labelverdeling Oostzaan
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%4
A+++2,6%64
A++1,7%41
A+3,7%91
A29,0%704
B19,4%471
C24,9%604
D8,6%209
E4,0%96
F3,2%77
G2,8%69
Totaal gelabeld100%2.430
Energielabels in Oostzaan
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,2%4
A+++2,6%64
A++1,7%41
A+3,7%91
A29,0%704
B19,4%471
C24,9%604
D8,6%209
E4,0%96
F3,2%77
G2,8%69

Deze verdeling gaat over de 58,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 2.430 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Oostzaan
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19455,5%133
1945–196415,3%371
1965–197419,2%466
1975–199128,9%703
1992–200519,1%463
2006–20146,6%160
2015 en later5,5%134

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Oostzaan
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand13,5%327
Twee-onder-een-kap14,7%357
Hoekwoning13,3%322
Tussenwoning34,9%849
Appartement23,5%571
Onbekend type0,2%4

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
1.510
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
6,0 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
36,2
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
46
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Oostzaan

4 buurten met voldoende data.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
De Haal en De Heul en Noordeinde63676,8%42,0%
Kerkbuurt3.12555,0%61,6%
Kerkstraat31851,1%57,2%
Zuideinde9232,1%60,9%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Oostzaan

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.