Groenpeil

Bakkeveen-De Kampen in Opsterland

Buurt in wijk Bakkeveen, gemeente Opsterland, postcodegebied 9243. 1.080 inwoners in 505 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 306 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,4%.

Woningen
505
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 347.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
44,8%
EP-Online, 306 gelabeld
Dekking energielabels
60,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bakkeveen-De Kampen
Labelverdeling Bakkeveen-De Kampen
LabelAandeelWoningen
A++1,0%3
A+1,6%5
A19,9%61
B22,2%68
C36,9%113
D8,5%26
E2,9%9
F3,9%12
G2,9%9
Totaal gelabeld100%306
Ter vergelijking: gemeente Opsterland
Ter vergelijking: gemeente Opsterland
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%114
A+++3,5%268
A++1,4%108
A+2,7%201
A27,3%2.063
B15,9%1.203
C24,9%1.877
D7,7%585
E4,1%311
F4,4%333
G6,5%487
Totaal gelabeld100%7.550
Energielabels Bakkeveen-De Kampen vergeleken met Opsterland
LabelStavenBakkeveen-De KampenOpsterland
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,5%
A++1,0%1,4%
A+1,6%2,7%
A19,9%27,3%
B22,2%15,9%
C36,9%24,9%
D8,5%7,7%
E2,9%4,1%
F3,9%4,4%
G2,9%6,5%

Bakkeveen-De Kampen Opsterland

Deze verdeling gaat over de 60,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bakkeveen-De Kampen vergeleken met Opsterland
BouwperiodeStavenBakkeveen-De KampenOpsterland
vóór 19451,0%16,7%
1945–196414,4%13,4%
1965–197425,8%16,6%
1975–199135,6%22,4%
1992–200523,2%14,1%
2006–20140,0%11,4%
2015 en later0,0%5,4%

Bakkeveen-De Kampen Opsterland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bakkeveen-De Kampen vergeleken met Opsterland
WoningtypeStavenBakkeveen-De KampenOpsterland
Vrijstaand32,4%38,0%
Twee-onder-een-kap28,1%28,4%
Hoekwoning10,1%4,6%
Tussenwoning18,6%13,7%
Appartement10,8%15,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Bakkeveen-De Kampen Opsterland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
157
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
603 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bakkeveen

Alle buurten in Opsterland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.