Groenpeil

Buitengebied-West in Oss

Buurt in wijk Buitengebied-Noord, gemeente Oss, postcodegebied 5345. 200 inwoners in 77 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 28 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
77
CBS 2025
Inwoners
200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 640.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
39,3%
EP-Online, 28 gelabeld
Dekking energielabels
36,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied-West
Labelverdeling Buitengebied-West
LabelAandeelWoningen
A+3,6%1
A28,6%8
B7,1%2
C42,9%12
D7,1%2
F3,6%1
G7,1%2
Totaal gelabeld100%28
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Buitengebied-West vergeleken met Oss
LabelStavenBuitengebied-WestOss
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%3,9%
A++0,0%1,9%
A+3,6%4,7%
A28,6%36,5%
B7,1%17,8%
C42,9%20,9%
D7,1%6,5%
E0,0%3,3%
F3,6%2,1%
G7,1%2,0%

Buitengebied-West Oss

Deze verdeling gaat over de 36,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied-West vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenBuitengebied-WestOss
vóór 19457,1%5,2%
1945–196432,1%17,7%
1965–197414,3%18,4%
1975–199135,7%26,5%
1992–20057,1%13,5%
2006–20143,6%11,6%
2015 en later0,0%7,1%

Buitengebied-West Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied-West vergeleken met Oss
WoningtypeStavenBuitengebied-WestOss
Vrijstaand100,0%15,4%
Twee-onder-een-kap0,0%20,5%
Hoekwoning0,0%9,5%
Tussenwoning0,0%25,6%
Appartement0,0%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Buitengebied-West Oss

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
28
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
496 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.