Groenpeil

Lith in Oss

Buurt in wijk Lith, gemeente Oss, postcodegebied 5397. 3.035 inwoners in 1.292 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 767 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
1.292
CBS 2025
Inwoners
3.035
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 432.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
66,1%
EP-Online, 767 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lith
Labelverdeling Lith
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++5,3%41
A++6,3%48
A+6,6%51
A31,0%238
B16,7%128
C19,9%153
D5,3%41
E3,3%25
F2,6%20
G2,7%21
Totaal gelabeld100%767
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Lith vergeleken met Oss
LabelStavenLithOss
A++++0,1%0,4%
A+++5,3%3,9%
A++6,3%1,9%
A+6,6%4,7%
A31,0%36,5%
B16,7%17,8%
C19,9%20,9%
D5,3%6,5%
E3,3%3,3%
F2,6%2,1%
G2,7%2,0%

Lith Oss

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lith vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenLithOss
vóór 19459,9%5,2%
1945–196412,0%17,7%
1965–197419,2%18,4%
1975–199123,5%26,5%
1992–200515,1%13,5%
2006–201410,4%11,6%
2015 en later9,9%7,1%

Lith Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 23,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lith vergeleken met Oss
WoningtypeStavenLithOss
Vrijstaand30,8%15,4%
Twee-onder-een-kap33,6%20,5%
Hoekwoning13,2%9,5%
Tussenwoning13,4%25,6%
Appartement9,0%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Lith Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
448
34,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.084 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.