Groenpeil

Oijen in Oss

Buurt in wijk Oijen, gemeente Oss, postcodegebied 5394. 850 inwoners in 377 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
377
CBS 2025
Inwoners
850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
62,6%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
56,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oijen
Labelverdeling Oijen
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%3
A++2,8%6
A+4,7%10
A40,2%86
B13,6%29
C20,6%44
D4,7%10
E3,3%7
F5,1%11
G3,7%8
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Oijen vergeleken met Oss
LabelStavenOijenOss
A++++0,0%0,4%
A+++1,4%3,9%
A++2,8%1,9%
A+4,7%4,7%
A40,2%36,5%
B13,6%17,8%
C20,6%20,9%
D4,7%6,5%
E3,3%3,3%
F5,1%2,1%
G3,7%2,0%

Oijen Oss

Deze verdeling gaat over de 56,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oijen vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenOijenOss
vóór 19459,3%5,2%
1945–19649,8%17,7%
1965–197417,3%18,4%
1975–199127,6%26,5%
1992–20058,4%13,5%
2006–201421,0%11,6%
2015 en later6,5%7,1%

Oijen Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oijen vergeleken met Oss
WoningtypeStavenOijenOss
Vrijstaand26,2%15,4%
Twee-onder-een-kap57,0%20,5%
Hoekwoning7,9%9,5%
Tussenwoning8,9%25,6%
Appartement0,0%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Oijen Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
156
41,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
631 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oijen

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.