Groenpeil

Oorlogsheldenbuurt in Oss

Buurt in wijk Krinkelhoek, gemeente Oss, postcodegebied 5341 en postcodegebied 5346. 630 inwoners in 276 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 192 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
276
CBS 2025
Inwoners
630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
55,7%
EP-Online, 192 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oorlogsheldenbuurt
Labelverdeling Oorlogsheldenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%2
A+++0,5%1
A++1,6%3
A+13,5%26
A37,0%71
B2,1%4
C18,2%35
D4,2%8
E13,0%25
F5,7%11
G3,1%6
Totaal gelabeld100%192
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Oorlogsheldenbuurt vergeleken met Oss
LabelStavenOorlogsheldenbuurtOss
A++++1,0%0,4%
A+++0,5%3,9%
A++1,6%1,9%
A+13,5%4,7%
A37,0%36,5%
B2,1%17,8%
C18,2%20,9%
D4,2%6,5%
E13,0%3,3%
F5,7%2,1%
G3,1%2,0%

Oorlogsheldenbuurt Oss

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oorlogsheldenbuurt vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenOorlogsheldenbuurtOss
vóór 19452,1%5,2%
1945–196443,8%17,7%
1965–19744,7%18,4%
1975–19910,0%26,5%
1992–20050,0%13,5%
2006–201431,3%11,6%
2015 en later18,2%7,1%

Oorlogsheldenbuurt Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 43,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oorlogsheldenbuurt vergeleken met Oss
WoningtypeStavenOorlogsheldenbuurtOss
Vrijstaand5,7%15,4%
Twee-onder-een-kap55,7%20,5%
Hoekwoning12,0%9,5%
Tussenwoning19,3%25,6%
Appartement7,3%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Oorlogsheldenbuurt Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
151
54,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
460 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Krinkelhoek

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.