Groenpeil

Verzetsheldenbuurt I in Oss

Buurt in wijk Schadewijk, gemeente Oss, postcodegebied 5341 en postcodegebied 5348. 2.545 inwoners in 1.354 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 984 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
1.354
CBS 2025
Inwoners
2.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 273.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
67,6%
EP-Online, 984 gelabeld
Dekking energielabels
72,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verzetsheldenbuurt I
Labelverdeling Verzetsheldenbuurt I
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++2,4%24
A+13,7%135
A36,0%354
B15,3%151
C15,1%149
D7,2%71
E5,3%52
F2,2%22
G2,5%25
Totaal gelabeld100%984
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Verzetsheldenbuurt I vergeleken met Oss
LabelStavenVerzetsheldenbuurt IOss
A++++0,0%0,4%
A+++0,1%3,9%
A++2,4%1,9%
A+13,7%4,7%
A36,0%36,5%
B15,3%17,8%
C15,1%20,9%
D7,2%6,5%
E5,3%3,3%
F2,2%2,1%
G2,5%2,0%

Verzetsheldenbuurt I Oss

Deze verdeling gaat over de 72,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verzetsheldenbuurt I vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenVerzetsheldenbuurt IOss
vóór 19453,6%5,2%
1945–196443,6%17,7%
1965–19744,5%18,4%
1975–199110,9%26,5%
1992–200517,6%13,5%
2006–20149,3%11,6%
2015 en later10,6%7,1%

Verzetsheldenbuurt I Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 43,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verzetsheldenbuurt I vergeleken met Oss
WoningtypeStavenVerzetsheldenbuurt IOss
Vrijstaand2,8%15,4%
Twee-onder-een-kap8,8%20,5%
Hoekwoning8,3%9,5%
Tussenwoning22,0%25,6%
Appartement56,6%28,6%
Onbekend type1,4%0,4%

Verzetsheldenbuurt I Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
369
27,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.161 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schadewijk

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.