Groenpeil

Wagenaarstraat en omgeving in Oss

Buurt in wijk Ruwaard, gemeente Oss, postcodegebied 5343. 2.190 inwoners in 990 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 760 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
990
CBS 2025
Inwoners
2.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 273.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
73,3%
EP-Online, 760 gelabeld
Dekking energielabels
76,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wagenaarstraat en omgeving
Labelverdeling Wagenaarstraat en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++8,3%63
A++7,1%54
A+10,5%80
A38,7%294
B8,7%66
C17,5%133
D7,5%57
E1,4%11
F0,3%2
Totaal gelabeld100%760
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Wagenaarstraat en omgeving vergeleken met Oss
LabelStavenWagenaarstraat en omgevingOss
A++++0,0%0,4%
A+++8,3%3,9%
A++7,1%1,9%
A+10,5%4,7%
A38,7%36,5%
B8,7%17,8%
C17,5%20,9%
D7,5%6,5%
E1,4%3,3%
F0,3%2,1%
G0,0%2,0%

Wagenaarstraat en omgeving Oss

Deze verdeling gaat over de 76,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wagenaarstraat en omgeving vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenWagenaarstraat en omgevingOss
vóór 19450,0%5,2%
1945–19640,0%17,7%
1965–197471,7%18,4%
1975–199121,2%26,5%
1992–20050,3%13,5%
2006–20146,7%11,6%
2015 en later0,1%7,1%

Wagenaarstraat en omgeving Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 71,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wagenaarstraat en omgeving vergeleken met Oss
WoningtypeStavenWagenaarstraat en omgevingOss
Vrijstaand0,3%15,4%
Twee-onder-een-kap11,1%20,5%
Hoekwoning12,1%9,5%
Tussenwoning46,2%25,6%
Appartement30,4%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Wagenaarstraat en omgeving Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
286
28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
881 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ruwaard

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.