Groenpeil

Netterden in Oude IJsselstreek

Buurt in wijk Wijk 01 Overig Gendringen, gemeente Oude IJsselstreek, postcodegebied 7077. 395 inwoners in 172 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 89 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
172
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 395.000
CBS 2025, gemeente € 343.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
56,2%
EP-Online, 89 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Netterden
Labelverdeling Netterden
LabelAandeelWoningen
A+++12,4%11
A++1,1%1
A+4,5%4
A25,8%23
B12,4%11
C22,5%20
D12,4%11
E2,2%2
F3,4%3
G3,4%3
Totaal gelabeld100%89
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
LabelAandeelWoningen
A++++7,0%718
A+++2,8%281
A++1,3%137
A+2,2%223
A22,6%2.300
B19,1%1.942
C23,4%2.384
D7,7%787
E5,2%527
F3,7%373
G5,0%513
Totaal gelabeld100%10.185
Energielabels Netterden vergeleken met Oude IJsselstreek
LabelStavenNetterdenOude IJsselstreek
A++++0,0%7,0%
A+++12,4%2,8%
A++1,1%1,3%
A+4,5%2,2%
A25,8%22,6%
B12,4%19,1%
C22,5%23,4%
D12,4%7,7%
E2,2%5,2%
F3,4%3,7%
G3,4%5,0%

Netterden Oude IJsselstreek

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Netterden vergeleken met Oude IJsselstreek
BouwperiodeStavenNetterdenOude IJsselstreek
vóór 194513,5%12,7%
1945–19644,5%16,6%
1965–197422,5%19,6%
1975–199118,0%27,1%
1992–200518,0%8,9%
2006–201411,2%10,1%
2015 en later12,4%5,0%

Netterden Oude IJsselstreek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 22,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Netterden vergeleken met Oude IJsselstreek
WoningtypeStavenNetterdenOude IJsselstreek
Vrijstaand50,6%22,2%
Twee-onder-een-kap28,1%28,8%
Hoekwoning4,5%9,9%
Tussenwoning5,6%22,1%
Appartement11,2%16,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Netterden Oude IJsselstreek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
68
39,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
364 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Overig Gendringen

Alle buurten in Oude IJsselstreek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.