Groenpeil

Snelrewaard in Oudewater

Buurt in wijk Snelrewaard, gemeente Oudewater, postcodegebied 3425. 755 inwoners in 289 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 101 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
289
CBS 2025
Inwoners
755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 648.000
CBS 2025, gemeente € 441.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
41,6%
EP-Online, 101 gelabeld
Dekking energielabels
34,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Snelrewaard
Labelverdeling Snelrewaard
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%3
A19,8%20
B18,8%19
C29,7%30
D10,9%11
E6,9%7
F5,0%5
G5,9%6
Totaal gelabeld100%101
Ter vergelijking: gemeente Oudewater
Ter vergelijking: gemeente Oudewater
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%19
A+++8,7%222
A++1,3%33
A+4,1%104
A25,1%643
B16,5%422
C23,7%607
D9,8%252
E3,7%94
F3,0%78
G3,3%85
Totaal gelabeld100%2.559
Energielabels Snelrewaard vergeleken met Oudewater
LabelStavenSnelrewaardOudewater
A++++0,0%0,7%
A+++3,0%8,7%
A++0,0%1,3%
A+0,0%4,1%
A19,8%25,1%
B18,8%16,5%
C29,7%23,7%
D10,9%9,8%
E6,9%3,7%
F5,0%3,0%
G5,9%3,3%

Snelrewaard Oudewater

Deze verdeling gaat over de 34,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Snelrewaard vergeleken met Oudewater
BouwperiodeStavenSnelrewaardOudewater
vóór 194518,8%15,5%
1945–196410,9%12,8%
1965–19747,9%19,7%
1975–199147,5%18,3%
1992–20055,9%12,7%
2006–20146,9%6,1%
2015 en later2,0%14,9%

Snelrewaard Oudewater

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 47,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Snelrewaard vergeleken met Oudewater
WoningtypeStavenSnelrewaardOudewater
Vrijstaand55,4%11,3%
Twee-onder-een-kap19,8%16,6%
Hoekwoning5,9%8,2%
Tussenwoning16,8%34,2%
Appartement2,0%29,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Snelrewaard Oudewater

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
115
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
571 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Oudewater

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.