Groenpeil

Egchel-centrum in Peel en Maas

Buurt in wijk Egchel, gemeente Peel en Maas, postcodegebied 5987. 1.150 inwoners in 453 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 200 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
453
CBS 2025
Inwoners
1.150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 417.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 200 gelabeld
Dekking energielabels
44,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Egchel-centrum
Labelverdeling Egchel-centrum
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%3
A+++4,5%9
A++2,0%4
A+4,0%8
A49,5%99
B18,0%36
C9,5%19
D5,0%10
E2,0%4
F1,0%2
G3,0%6
Totaal gelabeld100%200
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%70
A+++2,6%275
A++1,5%164
A+3,7%392
A35,5%3.794
B17,0%1.820
C21,0%2.247
D8,2%875
E4,4%465
F2,6%280
G2,8%298
Totaal gelabeld100%10.680
Energielabels Egchel-centrum vergeleken met Peel en Maas
LabelStavenEgchel-centrumPeel en Maas
A++++1,5%0,7%
A+++4,5%2,6%
A++2,0%1,5%
A+4,0%3,7%
A49,5%35,5%
B18,0%17,0%
C9,5%21,0%
D5,0%8,2%
E2,0%4,4%
F1,0%2,6%
G3,0%2,8%

Egchel-centrum Peel en Maas

Deze verdeling gaat over de 44,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Egchel-centrum vergeleken met Peel en Maas
BouwperiodeStavenEgchel-centrumPeel en Maas
vóór 19457,0%7,3%
1945–196411,5%13,5%
1965–197413,0%20,6%
1975–199121,0%24,9%
1992–200513,5%14,6%
2006–201424,0%11,3%
2015 en later10,0%7,8%

Egchel-centrum Peel en Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 24,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Egchel-centrum vergeleken met Peel en Maas
WoningtypeStavenEgchel-centrumPeel en Maas
Vrijstaand45,0%27,4%
Twee-onder-een-kap37,5%31,1%
Hoekwoning6,0%7,3%
Tussenwoning9,5%15,3%
Appartement2,0%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Egchel-centrum Peel en Maas

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Egchel

Alle buurten in Peel en Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.