Groenpeil

Panningen-Zuid in Peel en Maas

Buurt in wijk Panningen, gemeente Peel en Maas, postcodegebied 5981. 2.535 inwoners in 1.216 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 789 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
1.216
CBS 2025
Inwoners
2.535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 300.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
67,6%
EP-Online, 789 gelabeld
Dekking energielabels
64,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Panningen-Zuid
Labelverdeling Panningen-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++6,1%48
A++4,2%33
A+5,2%41
A32,6%257
B19,4%153
C21,3%168
D6,6%52
E2,9%23
F0,8%6
G0,9%7
Totaal gelabeld100%789
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%70
A+++2,6%275
A++1,5%164
A+3,7%392
A35,5%3.794
B17,0%1.820
C21,0%2.247
D8,2%875
E4,4%465
F2,6%280
G2,8%298
Totaal gelabeld100%10.680
Energielabels Panningen-Zuid vergeleken met Peel en Maas
LabelStavenPanningen-ZuidPeel en Maas
A++++0,1%0,7%
A+++6,1%2,6%
A++4,2%1,5%
A+5,2%3,7%
A32,6%35,5%
B19,4%17,0%
C21,3%21,0%
D6,6%8,2%
E2,9%4,4%
F0,8%2,6%
G0,9%2,8%

Panningen-Zuid Peel en Maas

Deze verdeling gaat over de 64,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Panningen-Zuid vergeleken met Peel en Maas
BouwperiodeStavenPanningen-ZuidPeel en Maas
vóór 19450,8%7,3%
1945–196426,4%13,5%
1965–197440,4%20,6%
1975–199113,8%24,9%
1992–20053,5%14,6%
2006–20142,4%11,3%
2015 en later12,7%7,8%

Panningen-Zuid Peel en Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Panningen-Zuid vergeleken met Peel en Maas
WoningtypeStavenPanningen-ZuidPeel en Maas
Vrijstaand7,9%27,4%
Twee-onder-een-kap33,8%31,1%
Hoekwoning12,4%7,3%
Tussenwoning22,9%15,3%
Appartement22,9%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Panningen-Zuid Peel en Maas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
1.240
102,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
5.260 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Panningen

Alle buurten in Peel en Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.