Groenpeil

Veers in Peel en Maas

Buurt in wijk Kessel, gemeente Peel en Maas, postcodegebied 5995. 345 inwoners in 144 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 59 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
144
CBS 2025
Inwoners
345
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 520.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
39,0%
EP-Online, 59 gelabeld
Dekking energielabels
41,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veers
Labelverdeling Veers
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%1
A+3,4%2
A23,7%14
B10,2%6
C22,0%13
D13,6%8
E8,5%5
F10,2%6
G6,8%4
Totaal gelabeld100%59
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%70
A+++2,6%275
A++1,5%164
A+3,7%392
A35,5%3.794
B17,0%1.820
C21,0%2.247
D8,2%875
E4,4%465
F2,6%280
G2,8%298
Totaal gelabeld100%10.680
Energielabels Veers vergeleken met Peel en Maas
LabelStavenVeersPeel en Maas
A++++0,0%0,7%
A+++1,7%2,6%
A++0,0%1,5%
A+3,4%3,7%
A23,7%35,5%
B10,2%17,0%
C22,0%21,0%
D13,6%8,2%
E8,5%4,4%
F10,2%2,6%
G6,8%2,8%

Veers Peel en Maas

Deze verdeling gaat over de 41,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veers vergeleken met Peel en Maas
BouwperiodeStavenVeersPeel en Maas
vóór 194513,6%7,3%
1945–196423,7%13,5%
1965–197422,0%20,6%
1975–199122,0%24,9%
1992–200515,3%14,6%
2006–20143,4%11,3%
2015 en later0,0%7,8%

Veers Peel en Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veers vergeleken met Peel en Maas
WoningtypeStavenVeersPeel en Maas
Vrijstaand69,5%27,4%
Twee-onder-een-kap28,8%31,1%
Hoekwoning1,7%7,3%
Tussenwoning0,0%15,3%
Appartement0,0%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Veers Peel en Maas

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kessel

Alle buurten in Peel en Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.