Groenpeil

Nieuwe Pekela in Pekela

Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Pekela, postcodegebied 9663. 3.995 inwoners in 1.826 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.087 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,3%.

Woningen
1.826
CBS 2025
Inwoners
3.995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 219.000
CBS 2025, gemeente € 213.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
33,0%
EP-Online, 1.087 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuwe Pekela
Labelverdeling Nieuwe Pekela
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%25
A+++0,6%6
A++0,1%1
A+1,4%15
A14,9%162
B13,8%150
C26,3%286
D15,5%169
E9,8%107
F6,1%66
G9,2%100
Totaal gelabeld100%1.087
Ter vergelijking: gemeente Pekela
Ter vergelijking: gemeente Pekela
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%40
A+++2,7%96
A++0,6%23
A+3,9%140
A20,0%721
B13,0%467
C24,8%892
D10,9%391
E9,1%329
F6,6%237
G7,4%267
Totaal gelabeld100%3.603
Energielabels Nieuwe Pekela vergeleken met Pekela
LabelStavenNieuwe PekelaPekela
A++++2,3%1,1%
A+++0,6%2,7%
A++0,1%0,6%
A+1,4%3,9%
A14,9%20,0%
B13,8%13,0%
C26,3%24,8%
D15,5%10,9%
E9,8%9,1%
F6,1%6,6%
G9,2%7,4%

Nieuwe Pekela Pekela

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuwe Pekela vergeleken met Pekela
BouwperiodeStavenNieuwe PekelaPekela
vóór 194521,6%17,3%
1945–196414,5%17,8%
1965–197416,1%16,5%
1975–199129,6%23,4%
1992–200511,2%15,2%
2006–20143,8%3,9%
2015 en later3,1%5,9%

Nieuwe Pekela Pekela

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 29,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuwe Pekela vergeleken met Pekela
WoningtypeStavenNieuwe PekelaPekela
Vrijstaand32,4%26,5%
Twee-onder-een-kap28,2%28,0%
Hoekwoning3,6%6,6%
Tussenwoning20,0%22,2%
Appartement15,8%16,8%

Nieuwe Pekela Pekela

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
492
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.220 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01

Alle buurten in Pekela

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.