Groenpeil

Pijnacker Oost in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Pijnacker, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2641 en postcodegebied 2642. 720 inwoners in 282 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,5%.

Woningen
282
CBS 2025
Inwoners
720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 852.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
56,9%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
46,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Pijnacker Oost
Labelverdeling Pijnacker Oost
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%4
A+++6,2%8
A++16,9%22
A+6,2%8
A18,5%24
B6,2%8
C16,9%22
D6,9%9
E5,4%7
F5,4%7
G8,5%11
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++9,2%1.334
A++3,5%504
A+9,5%1.369
A43,7%6.313
B12,7%1.831
C11,9%1.721
D3,6%524
E2,3%327
F1,5%219
G1,2%170
Totaal gelabeld100%14.462
Energielabels Pijnacker Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenPijnacker OostPijnacker-Nootdorp
A++++3,1%1,0%
A+++6,2%9,2%
A++16,9%3,5%
A+6,2%9,5%
A18,5%43,7%
B6,2%12,7%
C16,9%11,9%
D6,9%3,6%
E5,4%2,3%
F5,4%1,5%
G8,5%1,2%

Pijnacker Oost Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 46,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Pijnacker Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenPijnacker OostPijnacker-Nootdorp
vóór 194517,7%3,9%
1945–19648,5%6,1%
1965–197412,3%9,6%
1975–199112,3%11,6%
1992–200510,0%26,1%
2006–201413,8%27,3%
2015 en later25,4%15,4%

Pijnacker Oost Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 25,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Pijnacker Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenPijnacker OostPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand89,2%7,7%
Twee-onder-een-kap10,0%15,3%
Hoekwoning0,8%8,9%
Tussenwoning0,0%36,7%
Appartement0,0%31,4%

Pijnacker Oost Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
111
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
708 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Pijnacker

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.