Postcodegebied 1021 Amsterdam
Postcodegebied 1021 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1021 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.652
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 434.742
- CBS 2025
- Label A of B
- 66,1%
- EP-Online, 2.652 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 10
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,0% | 1 |
| A++ | 0,1% | 3 |
| A+ | 7,2% | 190 |
| A | 33,9% | 899 |
| B | 24,9% | 661 |
| C | 23,1% | 612 |
| D | 6,6% | 176 |
| E | 2,2% | 58 |
| F | 1,3% | 34 |
| G | 0,7% | 18 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.652 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,0% | 1 | |
| A++ | 0,1% | 3 | |
| A+ | 7,2% | 190 | |
| A | 33,9% | 899 | |
| B | 24,9% | 661 | |
| C | 23,1% | 612 | |
| D | 6,6% | 176 | |
| E | 2,2% | 58 | |
| F | 1,3% | 34 | |
| G | 0,7% | 18 |
Deze verdeling gaat over 2.652 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 44,9% | 1.192 | |
| 1945–1964 | 0,6% | 17 | |
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 45,7% | 1.211 | |
| 1992–2005 | 0,2% | 4 | |
| 2006–2014 | 3,9% | 104 | |
| 2015 en later | 4,6% | 123 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1021
- Hamerstraatkwartier-West 187 woningen
- IJplein e.o. 1.426 woningen
- Vogelbuurt-Zuid 2.042 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.