Postcodegebied 1057 Amsterdam
Postcodegebied 1057 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1057 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 7.361
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 483.109
- CBS 2025
- Label A of B
- 35,9%
- EP-Online, 7.361 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 28
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 20 |
| A+++ | 0,3% | 23 |
| A++ | 0,4% | 33 |
| A+ | 2,4% | 173 |
| A | 21,6% | 1.593 |
| B | 10,8% | 797 |
| C | 32,3% | 2.379 |
| D | 17,2% | 1.265 |
| E | 7,4% | 546 |
| F | 4,0% | 295 |
| G | 3,2% | 237 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.361 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 20 | |
| A+++ | 0,3% | 23 | |
| A++ | 0,4% | 33 | |
| A+ | 2,4% | 173 | |
| A | 21,6% | 1.593 | |
| B | 10,8% | 797 | |
| C | 32,3% | 2.379 | |
| D | 17,2% | 1.265 | |
| E | 7,4% | 546 | |
| F | 4,0% | 295 | |
| G | 3,2% | 237 |
Deze verdeling gaat over 7.361 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 88,2% | 6.491 | |
| 1945–1964 | 0,2% | 16 | |
| 1965–1974 | 0,2% | 17 | |
| 1975–1991 | 6,0% | 438 | |
| 1992–2005 | 3,1% | 225 | |
| 2006–2014 | 2,4% | 173 | |
| 2015 en later | 0,0% | 1 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1057
- Balboaplein e.o. 1.671 woningen
- Columbusplein e.o. 1.960 woningen
- De Wester Quartier 864 woningen
- Filips van Almondekwartier 587 woningen
- Kortenaerkwartier 1.082 woningen
- Orteliusbuurt-Midden 1.114 woningen
- Orteliusbuurt-Zuid 1.072 woningen
- Rembrandtpark-Noord 363 woningen
- Van Brakelkwartier 472 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.