Postcodegebied 1091 Amsterdam
Postcodegebied 1091 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1091 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 6.974
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 522.189
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,4%
- EP-Online, 6.974 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 33
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 |
| A+++ | 0,2% | 12 |
| A++ | 0,7% | 52 |
| A+ | 1,8% | 124 |
| A | 32,5% | 2.265 |
| B | 22,2% | 1.547 |
| C | 24,7% | 1.722 |
| D | 10,0% | 694 |
| E | 4,2% | 295 |
| F | 1,7% | 118 |
| G | 2,1% | 143 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.974 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 | |
| A+++ | 0,2% | 12 | |
| A++ | 0,7% | 52 | |
| A+ | 1,8% | 124 | |
| A | 32,5% | 2.265 | |
| B | 22,2% | 1.547 | |
| C | 24,7% | 1.722 | |
| D | 10,0% | 694 | |
| E | 4,2% | 295 | |
| F | 1,7% | 118 | |
| G | 2,1% | 143 |
Deze verdeling gaat over 6.974 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 52,3% | 3.646 | |
| 1945–1964 | 4,6% | 320 | |
| 1965–1974 | 1,8% | 126 | |
| 1975–1991 | 25,7% | 1.790 | |
| 1992–2005 | 5,9% | 413 | |
| 2006–2014 | 6,2% | 434 | |
| 2015 en later | 3,5% | 245 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1091
- Oosterparkbuurt-Noordwest 2.291 woningen
- Oosterparkbuurt-Zuidwest 1.798 woningen
- Parooldriehoek 120 woningen
- Transvaalbuurt-West 2.154 woningen
- Weesperzijde-Midden/Zuid 1.830 woningen
- Weesperzijde-Noord 1.131 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.