Postcodegebied 1093 Amsterdam
Postcodegebied 1093 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1093 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.567
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 498.013
- CBS 2025
- Label A of B
- 64,9%
- EP-Online, 4.567 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 8
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 55 |
| A+++ | 0,0% | 1 |
| A++ | 2,1% | 98 |
| A+ | 4,5% | 206 |
| A | 32,4% | 1.480 |
| B | 24,7% | 1.126 |
| C | 24,7% | 1.128 |
| D | 6,6% | 301 |
| E | 1,9% | 85 |
| F | 0,9% | 43 |
| G | 1,0% | 44 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.567 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 55 | |
| A+++ | 0,0% | 1 | |
| A++ | 2,1% | 98 | |
| A+ | 4,5% | 206 | |
| A | 32,4% | 1.480 | |
| B | 24,7% | 1.126 | |
| C | 24,7% | 1.128 | |
| D | 6,6% | 301 | |
| E | 1,9% | 85 | |
| F | 0,9% | 43 | |
| G | 1,0% | 44 |
Deze verdeling gaat over 4.567 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 29,0% | 1.323 | |
| 1945–1964 | 3,3% | 151 | |
| 1965–1974 | 5,7% | 261 | |
| 1975–1991 | 32,0% | 1.461 | |
| 1992–2005 | 14,1% | 643 | |
| 2006–2014 | 4,0% | 181 | |
| 2015 en later | 12,0% | 547 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1093
- Dapperbuurt-Noord 2.402 woningen
- Dapperbuurt-Zuid 2.121 woningen
- Oostpoort 1.059 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.