Postcodegebied 1098 Amsterdam
Postcodegebied 1098 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1098 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.643
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 694.869
- CBS 2025
- Label A of B
- 38,9%
- EP-Online, 5.643 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 0,1% | 8 |
| A++ | 1,5% | 87 |
| A+ | 4,8% | 269 |
| A | 20,0% | 1.127 |
| B | 12,5% | 704 |
| C | 37,1% | 2.092 |
| D | 11,7% | 660 |
| E | 6,5% | 368 |
| F | 3,1% | 176 |
| G | 2,7% | 151 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.643 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 0,1% | 8 | |
| A++ | 1,5% | 87 | |
| A+ | 4,8% | 269 | |
| A | 20,0% | 1.127 | |
| B | 12,5% | 704 | |
| C | 37,1% | 2.092 | |
| D | 11,7% | 660 | |
| E | 6,5% | 368 | |
| F | 3,1% | 176 | |
| G | 2,7% | 151 |
Deze verdeling gaat over 5.643 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 37,6% | 2.120 | |
| 1945–1964 | 14,3% | 806 | |
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 0,4% | 21 | |
| 1992–2005 | 9,8% | 551 | |
| 2006–2014 | 27,4% | 1.544 | |
| 2015 en later | 10,6% | 600 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1098
- Linnaeusparkbuurt 1.287 woningen
- Middenmeer-Noord 1.204 woningen
- Middenmeer-Zuid 2.317 woningen
- Park de Meer 700 woningen
- Science Park-Noord 1.847 woningen
- Science Park-Zuid 243 woningen
- Sportpark Middenmeer-Noord 251 woningen
- Sportpark Middenmeer-Zuid 189 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.