Postcodegebied 1317 Almere
Postcodegebied 1317 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1317 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.105
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 328.842
- CBS 2025
- Label A of B
- 85,1%
- EP-Online, 1.105 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 20
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 15,1% | 167 |
| A++ | 7,4% | 82 |
| A+ | 3,8% | 42 |
| A | 26,5% | 293 |
| B | 32,2% | 356 |
| C | 14,8% | 163 |
| D | 0,2% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.105 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 15,1% | 167 | |
| A++ | 7,4% | 82 | |
| A+ | 3,8% | 42 | |
| A | 26,5% | 293 | |
| B | 32,2% | 356 | |
| C | 14,8% | 163 | |
| D | 0,2% | 2 |
Deze verdeling gaat over 1.105 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1975–1991 | 90,1% | 996 | |
| 1992–2005 | 0,6% | 7 | |
| 2006–2014 | 1,6% | 18 | |
| 2015 en later | 7,6% | 84 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1317
- Waterwijk Midden 741 woningen
- Waterwijk Noord 592 woningen
- Waterwijk Oost 778 woningen
- Waterwijk West 668 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.