Postcodegebied 1336 Almere
Postcodegebied 1336 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1336 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.562
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 413.592
- CBS 2025
- Label A of B
- 91,6%
- EP-Online, 2.562 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 71
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 10 |
| A+++ | 5,2% | 133 |
| A++ | 1,7% | 44 |
| A+ | 7,1% | 183 |
| A | 71,8% | 1.839 |
| B | 5,4% | 138 |
| C | 5,5% | 140 |
| D | 2,9% | 75 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.562 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 10 | |
| A+++ | 5,2% | 133 | |
| A++ | 1,7% | 44 | |
| A+ | 7,1% | 183 | |
| A | 71,8% | 1.839 | |
| B | 5,4% | 138 | |
| C | 5,5% | 140 | |
| D | 2,9% | 75 |
Deze verdeling gaat over 2.562 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1975–1991 | 0,0% | 1 | |
| 1992–2005 | 21,7% | 557 | |
| 2006–2014 | 58,2% | 1.490 | |
| 2015 en later | 20,1% | 514 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1336
- Indische Buurt Oost 700 woningen
- Sieradenbuurt (brt) 423 woningen
- Stripheldenbuurt Midden- oost 472 woningen
- Stripheldenbuurt Midden- west 509 woningen
- Stripheldenbuurt Noordoost 399 woningen
- Stripheldenbuurt Noordwest 428 woningen
- Stripheldenbuurt Oost 318 woningen
- Stripheldenbuurt Zuid 455 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.