Postcodegebied 1338 Almere
Postcodegebied 1338 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1338 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.473
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 356.375
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,9%
- EP-Online, 2.473 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 49
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,3% | 32 |
| A++ | 0,4% | 9 |
| A+ | 1,7% | 43 |
| A | 34,0% | 840 |
| B | 45,5% | 1.126 |
| C | 17,0% | 420 |
| D | 0,1% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.473 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 1,3% | 32 | |
| A++ | 0,4% | 9 | |
| A+ | 1,7% | 43 | |
| A | 34,0% | 840 | |
| B | 45,5% | 1.126 | |
| C | 17,0% | 420 | |
| D | 0,1% | 3 |
Deze verdeling gaat over 2.473 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 56,0% | 1.386 | |
| 1992–2005 | 42,9% | 1.062 | |
| 2015 en later | 1,0% | 24 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1338
- Bloemenbuurt Noord 584 woningen
- Bloemenbuurt Oost 493 woningen
- Bloemenbuurt West 700 woningen
- Bloemenbuurt Zuid 499 woningen
- Faunabuurt Noord 763 woningen
- Faunabuurt Zuidoost 375 woningen
- Faunabuurt Zuidwest 497 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.