Postcodegebied 1357 Almere
Postcodegebied 1357 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1357 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.084
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 315.233
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,6%
- EP-Online, 1.084 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 30
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,8% | 30 |
| A++ | 0,3% | 3 |
| A+ | 2,8% | 30 |
| A | 35,5% | 385 |
| B | 21,3% | 231 |
| C | 33,3% | 361 |
| D | 2,9% | 31 |
| E | 1,1% | 12 |
| G | 0,1% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.084 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 2,8% | 30 | |
| A++ | 0,3% | 3 | |
| A+ | 2,8% | 30 | |
| A | 35,5% | 385 | |
| B | 21,3% | 231 | |
| C | 33,3% | 361 | |
| D | 2,9% | 31 | |
| E | 1,1% | 12 | |
| G | 0,1% | 1 |
Deze verdeling gaat over 1.084 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1975–1991 | 91,9% | 996 | |
| 1992–2005 | 4,2% | 46 | |
| 2006–2014 | 0,9% | 10 | |
| 2015 en later | 3,0% | 32 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1357
- Achterwerf 323 woningen
- Centrum Haven Zuid 690 woningen
- Goedewerf en Wittewerf 268 woningen
- Jaagmeent en Grasmeent 326 woningen
- Rietmeent en Dijkmeent 348 woningen
- Schapenmeent en Terpmeent 365 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.