Postcodegebied 1361 Almere
Postcodegebied 1361 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1361 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.003
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 547.977
- CBS 2025
- Label A of B
- 99,7%
- EP-Online, 2.003 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 39
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 6,5% | 131 |
| A++ | 21,0% | 420 |
| A+ | 10,0% | 201 |
| A | 61,9% | 1.240 |
| B | 0,2% | 4 |
| C | 0,3% | 7 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.003 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 6,5% | 131 | |
| A++ | 21,0% | 420 | |
| A+ | 10,0% | 201 | |
| A | 61,9% | 1.240 | |
| B | 0,2% | 4 | |
| C | 0,3% | 7 |
Deze verdeling gaat over 2.003 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1992–2005 | 1,9% | 39 | |
| 2006–2014 | 10,5% | 211 | |
| 2015 en later | 87,5% | 1.752 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1361
- Duin Noord 471 woningen
- Duin Zuid 1.007 woningen
- Olympiakwartier West (brt) 529 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.