Postcodegebied 1382 Amsterdam
Postcodegebied 1382 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1382 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.645
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 420.389
- CBS 2025
- Label A of B
- 53,7%
- EP-Online, 3.645 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 48
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 9 |
| A+++ | 0,8% | 28 |
| A++ | 1,1% | 40 |
| A+ | 2,1% | 75 |
| A | 29,6% | 1.078 |
| B | 20,0% | 728 |
| C | 17,1% | 625 |
| D | 14,9% | 544 |
| E | 8,6% | 314 |
| F | 3,6% | 130 |
| G | 2,0% | 74 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.645 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 9 | |
| A+++ | 0,8% | 28 | |
| A++ | 1,1% | 40 | |
| A+ | 2,1% | 75 | |
| A | 29,6% | 1.078 | |
| B | 20,0% | 728 | |
| C | 17,1% | 625 | |
| D | 14,9% | 544 | |
| E | 8,6% | 314 | |
| F | 3,6% | 130 | |
| G | 2,0% | 74 |
Deze verdeling gaat over 3.645 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,8% | 247 | |
| 1945–1964 | 34,8% | 1.269 | |
| 1965–1974 | 27,8% | 1.014 | |
| 1975–1991 | 8,6% | 312 | |
| 1992–2005 | 8,7% | 317 | |
| 2006–2014 | 8,1% | 295 | |
| 2015 en later | 5,2% | 191 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1382
- Bedrijventerrein-Noord Weesp 75 woningen
- Herensingelkwartier 520 woningen
- Hogewey-Midden 920 woningen
- Hogewey-Noord 425 woningen
- Hogewey-Zuid 904 woningen
- Leeuwenveld 518 woningen
- Oostelijke Vechtoever 142 woningen
- Vechtrijk 231 woningen
- Weesp Dichtersbuurt 1.107 woningen
- Weesp Schildersbuurt 500 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.