Postcodegebied 1504 Zaanstad
Postcodegebied 1504 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Zaanstad, gemeente Zaanstad. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1504 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.716
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 327.675
- CBS 2025
- Label A of B
- 44,9%
- EP-Online, 2.716 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 30
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 43 |
| A+++ | 5,1% | 139 |
| A++ | 1,9% | 51 |
| A+ | 3,7% | 100 |
| A | 20,3% | 551 |
| B | 12,3% | 335 |
| C | 35,8% | 973 |
| D | 13,4% | 364 |
| E | 4,5% | 123 |
| F | 0,8% | 21 |
| G | 0,6% | 16 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.716 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 43 | |
| A+++ | 5,1% | 139 | |
| A++ | 1,9% | 51 | |
| A+ | 3,7% | 100 | |
| A | 20,3% | 551 | |
| B | 12,3% | 335 | |
| C | 35,8% | 973 | |
| D | 13,4% | 364 | |
| E | 4,5% | 123 | |
| F | 0,8% | 21 | |
| G | 0,6% | 16 |
Deze verdeling gaat over 2.716 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,3% | 9 | |
| 1945–1964 | 39,7% | 1.079 | |
| 1965–1974 | 36,6% | 994 | |
| 1975–1991 | 5,6% | 153 | |
| 1992–2005 | 2,7% | 73 | |
| 2006–2014 | 7,0% | 191 | |
| 2015 en later | 8,0% | 217 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1504
- Kleurenbuurt 831 woningen
- Poelenburg Noord 1.113 woningen
- Poelenburg Zuid 1.550 woningen
- Vennenbuurt 693 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.