Postcodegebied 1541 Zaanstad
Postcodegebied 1541 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Zaanstad, gemeente Zaanstad. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1541 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.467
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 388.681
- CBS 2025
- Label A of B
- 46,7%
- EP-Online, 3.467 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 4,7% | 164 |
| A++ | 5,0% | 174 |
| A+ | 3,3% | 116 |
| A | 14,8% | 512 |
| B | 18,8% | 652 |
| C | 30,9% | 1.072 |
| D | 7,5% | 259 |
| E | 6,8% | 237 |
| F | 4,4% | 151 |
| G | 3,7% | 130 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.467 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 4,7% | 164 | |
| A++ | 5,0% | 174 | |
| A+ | 3,3% | 116 | |
| A | 14,8% | 512 | |
| B | 18,8% | 652 | |
| C | 30,9% | 1.072 | |
| D | 7,5% | 259 | |
| E | 6,8% | 237 | |
| F | 4,4% | 151 | |
| G | 3,7% | 130 |
Deze verdeling gaat over 3.467 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 25,1% | 869 | |
| 1945–1964 | 7,8% | 270 | |
| 1965–1974 | 1,4% | 48 | |
| 1975–1991 | 54,9% | 1.902 | |
| 1992–2005 | 2,5% | 88 | |
| 2006–2014 | 1,8% | 61 | |
| 2015 en later | 6,6% | 229 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1541
- Oud Koog 2.410 woningen
- Westerkoog Midden 1.134 woningen
- Westerkoog Oost 1.671 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.