Postcodegebied 1814 Alkmaar
Postcodegebied 1814 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Alkmaar, gemeente Alkmaar. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1814 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.485
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 369.426
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,8%
- EP-Online, 3.485 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 56
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 |
| A+++ | 0,6% | 21 |
| A++ | 3,8% | 134 |
| A+ | 13,3% | 463 |
| A | 27,9% | 973 |
| B | 9,0% | 315 |
| C | 19,9% | 693 |
| D | 10,9% | 380 |
| E | 6,3% | 221 |
| F | 4,4% | 155 |
| G | 3,6% | 127 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.485 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 | |
| A+++ | 0,6% | 21 | |
| A++ | 3,8% | 134 | |
| A+ | 13,3% | 463 | |
| A | 27,9% | 973 | |
| B | 9,0% | 315 | |
| C | 19,9% | 693 | |
| D | 10,9% | 380 | |
| E | 6,3% | 221 | |
| F | 4,4% | 155 | |
| G | 3,6% | 127 |
Deze verdeling gaat over 3.485 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 29,5% | 1.027 | |
| 1945–1964 | 24,8% | 865 | |
| 1965–1974 | 15,6% | 542 | |
| 1975–1991 | 4,9% | 171 | |
| 1992–2005 | 14,6% | 509 | |
| 2006–2014 | 3,2% | 110 | |
| 2015 en later | 7,5% | 261 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1814
- Burgemeesterskwartier 651 woningen
- Dillenburg en Stadhouderskwartier 677 woningen
- Emmakwartier 920 woningen
- Kooimeer 1.164 woningen
- Oud-Rochdale 528 woningen
- Staatsliedenkwartier en Landstraten 1.106 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.