Postcodegebied 1822 Alkmaar
Postcodegebied 1822 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Alkmaar, gemeente Alkmaar. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1822 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.651
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 523.260
- CBS 2025
- Label A of B
- 98,4%
- EP-Online, 1.651 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 50
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 7 |
| A+++ | 3,2% | 53 |
| A++ | 12,5% | 206 |
| A+ | 14,7% | 243 |
| A | 60,9% | 1.006 |
| B | 6,6% | 109 |
| C | 0,8% | 13 |
| D | 0,2% | 3 |
| E | 0,2% | 3 |
| F | 0,4% | 6 |
| G | 0,1% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.651 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 7 | |
| A+++ | 3,2% | 53 | |
| A++ | 12,5% | 206 | |
| A+ | 14,7% | 243 | |
| A | 60,9% | 1.006 | |
| B | 6,6% | 109 | |
| C | 0,8% | 13 | |
| D | 0,2% | 3 | |
| E | 0,2% | 3 | |
| F | 0,4% | 6 | |
| G | 0,1% | 2 |
Deze verdeling gaat over 1.651 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,0% | 17 | |
| 1945–1964 | 0,5% | 8 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 1 | |
| 1975–1991 | 0,9% | 15 | |
| 1992–2005 | 48,5% | 800 | |
| 2006–2014 | 14,2% | 235 | |
| 2015 en later | 34,8% | 575 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1822
- De Nollen 515 woningen
- Oudorp-Noord en Oudorp-Oost 1.083 woningen
- Vroonermeer-Noord 732 woningen
- Vroonermeer-Zuid 1.246 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.