Postcodegebied 1824 Alkmaar
Postcodegebied 1824 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Alkmaar, gemeente Alkmaar. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1824 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.480
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 340.134
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,7%
- EP-Online, 2.480 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 26
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 5 |
| A++ | 1,1% | 28 |
| A+ | 3,1% | 76 |
| A | 26,2% | 650 |
| B | 17,1% | 423 |
| C | 44,7% | 1.109 |
| D | 5,5% | 137 |
| E | 0,5% | 12 |
| F | 1,5% | 36 |
| G | 0,2% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.480 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 5 | |
| A++ | 1,1% | 28 | |
| A+ | 3,1% | 76 | |
| A | 26,2% | 650 | |
| B | 17,1% | 423 | |
| C | 44,7% | 1.109 | |
| D | 5,5% | 137 | |
| E | 0,5% | 12 | |
| F | 1,5% | 36 | |
| G | 0,2% | 4 |
Deze verdeling gaat over 2.480 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 1 | |
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1965–1974 | 47,7% | 1.183 | |
| 1975–1991 | 41,9% | 1.039 | |
| 1992–2005 | 4,4% | 110 | |
| 2006–2014 | 3,9% | 96 | |
| 2015 en later | 2,0% | 50 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1824
- Huiswaard-1-Zuid 1.291 woningen
- Huiswaard-2-Oost 923 woningen
- Huiswaard-2-West 1.091 woningen
- Muiderwaard 364 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.