Groenpeil

Postcodegebied 1974 Velsen

Postcodegebied 1974 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Velsen, gemeente Velsen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1974 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
2.363
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 301.015
CBS 2025
Label A of B
52,2%
EP-Online, 2.363 gelabeld
Publieke laadpunten
18
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 1974
Labelverdeling postcodegebied 1974
LabelAandeelWoningen
A+++0,0%1
A++0,3%7
A+5,6%132
A22,0%520
B24,3%574
C26,4%625
D12,2%288
E4,5%106
F2,1%49
G2,6%61
Totaal gelabeld100%2.363
Energielabels in postcodegebied 1974
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A+++0,0%1
A++0,3%7
A+5,6%132
A22,0%520
B24,3%574
C26,4%625
D12,2%288
E4,5%106
F2,1%49
G2,6%61

Deze verdeling gaat over 2.363 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 1974
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
1945–19644,3%102
1965–197459,9%1.415
1975–199110,2%240
1992–200515,1%357
2006–20146,3%150
2015 en later4,2%99

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 1974

Alle buurten in Velsen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.