Groenpeil

Postcodegebied 1975 Velsen

Postcodegebied 1975 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Velsen, gemeente Velsen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1975 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
1.236
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 285.000
CBS 2025
Label A of B
66,3%
EP-Online, 1.236 gelabeld
Publieke laadpunten
8
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026

EP-Online · stand 5 september 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 1975
Labelverdeling postcodegebied 1975
LabelAandeelWoningen
A+++8,1%100
A++1,6%20
A+4,0%49
A39,2%484
B13,4%166
C21,2%262
D6,1%75
E2,6%32
F1,5%19
G2,3%29
Totaal gelabeld100%1.236
Energielabels in postcodegebied 1975
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A+++8,1%100
A++1,6%20
A+4,0%49
A39,2%484
B13,4%166
C21,2%262
D6,1%75
E2,6%32
F1,5%19
G2,3%29

Deze verdeling gaat over 1.236 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 1975
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19459,9%122
1945–19643,5%43
1965–19743,6%45
1975–199133,3%411
1992–20056,7%83
2006–201427,0%334
2015 en later16,0%198

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 1975

Alle buurten in Velsen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.