Postcodegebied 2274 Leidschendam-Voorburg
Postcodegebied 2274 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Leidschendam-Voorburg, gemeente Leidschendam-Voorburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2274 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.884
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 401.388
- CBS 2025
- Label A of B
- 23,3%
- EP-Online, 3.884 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 66
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 7 |
| A+++ | 0,8% | 31 |
| A++ | 1,3% | 51 |
| A+ | 1,5% | 57 |
| A | 9,4% | 366 |
| B | 10,1% | 393 |
| C | 29,0% | 1.125 |
| D | 24,0% | 931 |
| E | 12,7% | 495 |
| F | 7,1% | 275 |
| G | 3,9% | 153 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.884 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 7 | |
| A+++ | 0,8% | 31 | |
| A++ | 1,3% | 51 | |
| A+ | 1,5% | 57 | |
| A | 9,4% | 366 | |
| B | 10,1% | 393 | |
| C | 29,0% | 1.125 | |
| D | 24,0% | 931 | |
| E | 12,7% | 495 | |
| F | 7,1% | 275 | |
| G | 3,9% | 153 |
Deze verdeling gaat over 3.884 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 49,5% | 1.924 | |
| 1945–1964 | 38,9% | 1.511 | |
| 1965–1974 | 1,2% | 45 | |
| 1975–1991 | 1,6% | 63 | |
| 1992–2005 | 5,3% | 207 | |
| 2006–2014 | 2,2% | 84 | |
| 2015 en later | 1,3% | 50 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2274
- Bovenveen zuid 505 woningen
- Voorburg Midden midden 1.820 woningen
- Voorburg Midden zuid 1.191 woningen
- Voorburg Noord noord 1.697 woningen
- Voorburg Noord zuid 1.856 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.