Postcodegebied 2574 's-Gravenhage
Postcodegebied 2574 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in 's-Gravenhage, gemeente 's-Gravenhage. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2574 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.032
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 257.573
- CBS 2025
- Label A of B
- 26,2%
- EP-Online, 2.032 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 28
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 |
| A+++ | 0,3% | 6 |
| A++ | 0,4% | 8 |
| A+ | 0,7% | 14 |
| A | 16,2% | 330 |
| B | 8,5% | 173 |
| C | 24,8% | 504 |
| D | 17,4% | 354 |
| E | 12,1% | 246 |
| F | 10,9% | 222 |
| G | 8,5% | 173 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.032 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 | |
| A+++ | 0,3% | 6 | |
| A++ | 0,4% | 8 | |
| A+ | 0,7% | 14 | |
| A | 16,2% | 330 | |
| B | 8,5% | 173 | |
| C | 24,8% | 504 | |
| D | 17,4% | 354 | |
| E | 12,1% | 246 | |
| F | 10,9% | 222 | |
| G | 8,5% | 173 |
Deze verdeling gaat over 2.032 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 93,8% | 1.906 | |
| 1945–1964 | 1,1% | 23 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 2 | |
| 1975–1991 | 0,1% | 2 | |
| 1992–2005 | 3,0% | 60 | |
| 2006–2014 | 1,9% | 39 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2574
- Leyenburg 8.492 woningen
- Oostbroek-Noord 2.079 woningen
- Oostbroek-Zuid 3.480 woningen
- Rustenburg 2.970 woningen
- Zuiderpark 101 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.