Postcodegebied 2586 's-Gravenhage
Postcodegebied 2586 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in 's-Gravenhage, gemeente 's-Gravenhage. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2586 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.973
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 452.304
- CBS 2025
- Label A of B
- 31,9%
- EP-Online, 2.973 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 56
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 |
| A+++ | 0,5% | 16 |
| A++ | 0,7% | 20 |
| A+ | 1,2% | 37 |
| A | 12,6% | 375 |
| B | 16,7% | 497 |
| C | 28,6% | 849 |
| D | 14,4% | 429 |
| E | 8,5% | 253 |
| F | 10,6% | 316 |
| G | 6,0% | 178 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.973 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 | |
| A+++ | 0,5% | 16 | |
| A++ | 0,7% | 20 | |
| A+ | 1,2% | 37 | |
| A | 12,6% | 375 | |
| B | 16,7% | 497 | |
| C | 28,6% | 849 | |
| D | 14,4% | 429 | |
| E | 8,5% | 253 | |
| F | 10,6% | 316 | |
| G | 6,0% | 178 |
Deze verdeling gaat over 2.973 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 53,8% | 1.599 | |
| 1945–1964 | 4,3% | 128 | |
| 1965–1974 | 1,1% | 32 | |
| 1975–1991 | 34,3% | 1.021 | |
| 1992–2005 | 4,4% | 131 | |
| 2006–2014 | 2,1% | 62 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2586
- Belgisch Park 4.165 woningen
- Oud Scheveningen 1.686 woningen
- Rijslag 1.000 woningen
- Scheveningen Badplaats 3.335 woningen
- Visserijbuurt 2.234 woningen
- Vissershaven 2.729 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.