Postcodegebied 2831 Krimpenerwaard
Postcodegebied 2831 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Krimpenerwaard, gemeente Krimpenerwaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2831 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 588
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 370.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 42,9%
- EP-Online, 588 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 10
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 1 |
| A+++ | 0,7% | 4 |
| A++ | 1,4% | 8 |
| A+ | 3,6% | 21 |
| A | 19,2% | 113 |
| B | 17,9% | 105 |
| C | 28,4% | 167 |
| D | 12,4% | 73 |
| E | 10,0% | 59 |
| F | 3,6% | 21 |
| G | 2,7% | 16 |
| Totaal gelabeld | 100% | 588 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 1 | |
| A+++ | 0,7% | 4 | |
| A++ | 1,4% | 8 | |
| A+ | 3,6% | 21 | |
| A | 19,2% | 113 | |
| B | 17,9% | 105 | |
| C | 28,4% | 167 | |
| D | 12,4% | 73 | |
| E | 10,0% | 59 | |
| F | 3,6% | 21 | |
| G | 2,7% | 16 |
Deze verdeling gaat over 588 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,6% | 68 | |
| 1945–1964 | 11,9% | 70 | |
| 1965–1974 | 32,0% | 188 | |
| 1975–1991 | 21,1% | 124 | |
| 1992–2005 | 12,6% | 74 | |
| 2006–2014 | 9,4% | 55 | |
| 2015 en later | 1,5% | 9 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2831
- Gouderak 1.089 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.