Postcodegebied 2871 Krimpenerwaard
Postcodegebied 2871 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Krimpenerwaard, gemeente Krimpenerwaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2871 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.541
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 374.772
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,5%
- EP-Online, 3.541 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 59
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 77 |
| A+++ | 4,8% | 171 |
| A++ | 0,9% | 33 |
| A+ | 6,4% | 228 |
| A | 23,8% | 843 |
| B | 16,3% | 578 |
| C | 23,9% | 846 |
| D | 8,8% | 312 |
| E | 5,7% | 202 |
| F | 3,8% | 135 |
| G | 3,3% | 116 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.541 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 77 | |
| A+++ | 4,8% | 171 | |
| A++ | 0,9% | 33 | |
| A+ | 6,4% | 228 | |
| A | 23,8% | 843 | |
| B | 16,3% | 578 | |
| C | 23,9% | 846 | |
| D | 8,8% | 312 | |
| E | 5,7% | 202 | |
| F | 3,8% | 135 | |
| G | 3,3% | 116 |
Deze verdeling gaat over 3.541 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,2% | 503 | |
| 1945–1964 | 12,2% | 433 | |
| 1965–1974 | 24,8% | 877 | |
| 1975–1991 | 20,5% | 725 | |
| 1992–2005 | 10,5% | 373 | |
| 2006–2014 | 8,3% | 293 | |
| 2015 en later | 9,5% | 337 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2871
- Schoonhoven-Noord 1.100 woningen
- Schoonhoven-Oude Stad 1.946 woningen
- Schoonhoven-West 1.626 woningen
- Vlist, Bovenberg en Lekdijk 98 woningen
- Willige-Langerak 1.212 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.